Restaurace a minipivovar Stará škola

Image1\
User Rating:  / 0
PoorBest 

letak
Naše pivíčko

   "…. snad jsme na nic nezapomněli." Tuhle otázku jsme si kladli asi tisíckrát než jsme vyjeli. Musím se přiznat, že jsem trošku nervózní. Přeci jen je to náš první pivní festival.  

IMAG0210smaller

   V uplynulém víkendu se konal ve Šťáhlavech v pivovaru Radouš 1. ročník festivalu s názvem „Naše pivíčko“. Za účasti domácího pivovaru, naší a pivovaru Herold, který se i přes svou velikost spíše řadí mezi minipivovary. Účastníci měli možnost výběru z 8 druhů piv. Radouš nabízel polotmavou 12° Viliema Šejkspíra - pivo momentální nálady a bylinný ležák Dr. Čížek (pozn. autora: nejzajímavější pivo festivalu). Herold měl na výběr 4 druhy a to světlý ležák 10°, nefiltrovaný ležák 12°, pšeničnou 12° a speciál Granát 14°. My jsme do počtu garantovaných piv přivezli polotmavého Bubáka 11° a světlý ležák Houwárek 12°.

  Začátek celé akce byl stanovený na jednu hodinu po poledni, kdy se malé, leč velmi útulné nádvoří pivovaru ve chvíli naplnilo spoustou nadšených pivomilů. Po krátkém uvítání a představení zúčastněných spustilo svůj repertoár duo Perla, složené ze dvou statných chlapíků, heligonky a housliček. Nesmím zapomenout zmínit znamenitou kuchyni paní sládkové, která si nachystala pro mlsné jazýčky pivovarský gulášek, nakládané tvarůžky, domácí klobásy, hermelínovou pomazánku s topinkami a spoustu jiných dobrot. Také jsme ochutnali a musím konstatovat, že takovou kuchařku by si jistě přál mít doma každý! Vše se krásně snoubilo dohromady s výborným pivečkem. Dostatečným důkazem byla večer vyjedená kuchyně a prázdné sudy.

   Myslím si, že byli všichni spokojeni, ale o tom mluvila sama za sebe výborná nálada, která se nesla celým nádvořím. S přibývajícími hodinami bohužel také přibývalo dešťových kapek na našem stánku, takže když jsme se ráno vrátili do pivovaru, čekala na nás překvapivá podívaná. Stánek, který jsme sdíleli s Heroldem, totiž neunesl nával vody, kterou přinesl noční lijavec a polámal konstrukci. Ta svou vahou povalila stůl kde měli své ohromné výčepní zařízení. Tomu se naštěstí po pádu na zem nic nestalo. Škodu tedy vyčíslili jen na pár zdeformovaných trubek. Ale troufám si říct, že byla tato akce velice povedená, až na pobouraný stan. Tímto chci také věnovat své díky panu a paní sládkové za svou pohostinnost a za skvělou snídani, kterou nám naservírovali tak říkajíc do postele.

Doufám, že se přístí rok na tomto supr místě sejdem zase.

Dej bůh štěstí.

 

K. Jurdová

headbarmanka :))

PS.: Report od organizátora na stránkách minipivovaru Radouš.


 

Powered by Bullraider.com